Özel Ayyıldız Anadolu Sağlık Meslek Liselerini, adını bayrağımızdan alan, kurulduğu günden bu yana eğitim ve öğretimin kalitesini arttıran, geleceğe güvenle bakan, aydınlık girişimci ve başarılı sağlık personelleri yetiştirmeyi amaç edinmiş bir kurumdur.

Ayyıldız, öncelikli olarak sevgi ve saygıya dayalı eğitim anlayışıyla, yönetim bilimini verimli ve etkili kullanan yöneticiler, alanları ile ilgili konularda kendilerini en üst düzeyde yetiştirmiş ve geliştirmiş olan öğretmenleri ile eğitimin beraberinde, öğrencilerimizin bilgi, beceri ve davranışlarını yine öğrencilerin ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda da mesleğe yönlendirilmelerine hizmet etmeyi amaçlamaktadır.

 

Vatandaşlara sağlık alanında en iyi hizmeti verecek elemanları yetiştirmek ve onları genç yaşta hayata hazırlamak düşüncesiyle geçtiğimiz yıllar. Gaziantep ’de açtığımız sağlık meslek lisemizin öğrencilerden ve velilerden büyük ilgi görmesi bizleri diğer illerimizde de okul açmamız yönünde teşvik etti. Bundan dolayı Kahramanmaraş Özel Ayyıldız Anadolu Sağlık Meslek Lisesinden sonra, Lüleburgaz Özel Ayyıldız Anadolu Sağlık Meslek Lisesini de faaliyete geçirdik.

‘’Sağlık Eğitimi Bizim İşimiz’’ diyerek başladığımız bu yolda velilerimizden ve öğrencilerimizden aldığımız güçle, emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz.

                                                                                              Abdullah ÇAÇAR