Milli Gazete yazarı Hüseyin AKIN,bugünkü köşesinde okulumuza yer ayKAHRAMANMARAŞ’IN YEDİSİ DEĞİL, YEDİDEN YETMİŞİ GÜZEL! Geçen akşam TV5’te Orhan Gazi Gökçe ile birlikte sunduğumuz Efendime Söyleyeyim programına katılan yazar Bülent Akyürek sözün bir yerinde bir izleyicinin hatırlatması üzerine, “On zayıfı olan başarısız öğrenciye burs verdim” deyince ‘işte bu!’ dedim. Yıllardır başarısız öğrencilerin direncini artırmak için bol zayıflı kendi öğrencilik hayatımdan yola çıkarak, ‘Nasıl 1 aldım?!’ seminerleri verdim. Bu seminerlerin en sonuncusunu Kahramanmaraş Özel Ayyıldız Sağlık Meslek Lisesi’ndeydi. Edebiyat öğretmeni Mesude Yaylamaz hanımın yoğun gayretleri, Okul Müdürü Mehmet Gül ve Müdür Yardımcısı Aslı Yılmaz’ın eğitim ve öğretimin birbirini tamamlayan unsurlar olduğu konusundaki bilinci ile bu okulda gerçekleştirdiğim seminer meseleye doğru yerden başladığımız konusunda bizi ümitlendirdi. Okul rehberlik öğretmeni Özdal Dal Bey’in yüksek heyecanını ve nazik ilgisini ise anlatabilmem kolay değildir.

Milli Gazete yazarı Hüseyin AKIN,bugünkü köşesinde okulumuza yer ayırdı.                                                                                                          KAHRAMANMARAŞ’IN YEDİSİ DEĞİL, YEDİDEN YETMİŞİ GÜZEL!
Geçen akşam TV5’te Orhan Gazi Gökçe ile birlikte sunduğumuz Efendime Söyleyeyim programına katılan yazar Bülent Akyürek sözün bir yerinde bir izleyicinin hatırlatması üzerine, “On zayıfı olan başarısız öğrenciye burs verdim” deyince ‘işte bu!’ dedim. Yıllardır başarısız öğrencilerin direncini artırmak için bol zayıflı kendi öğrencilik hayatımdan yola çıkarak, ‘Nasıl 1 aldım?!’ seminerleri verdim. Bu seminerlerin en sonuncusunu Kahramanmaraş Özel Ayyıldız Sağlık Meslek Lisesi’ndeydi. Edebiyat öğretmeni Mesude Yaylamaz hanımın yoğun gayretleri, Okul Müdürü Mehmet Gül ve Müdür Yardımcısı Aslı Yılmaz’ın eğitim ve öğretimin birbirini tamamlayan unsurlar olduğu konusundaki bilinci ile bu okulda gerçekleştirdiğim seminer meseleye doğru yerden başladığımız konusunda bizi ümitlendirdi. Okul rehberlik öğretmeni Özdal Dal Bey’in yüksek heyecanını ve nazik ilgisini ise anlatabilmem kolay değildir.